KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139133
nr 1313 9133
Paul Grundmark
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, "Kroppamossen". Signerad. Olja på duk, 53x73cm
Anders Paulus Grundmark, svensk bildkonstnär född 1887, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 mars 2020
kl 18:29:30
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Paul Grundmark
Läs mer om Paul Grundmark